sk   en     de    pl    ru 

INFORMAČNÍ LINKA -  840 810 810

Zavřít X

Jaké stínění? Markýzy vám pomohou

27.2.2018

Venkovní markýzy nabízejí velmi dobrý způsob stínění prostoru. Hodí se je instalovat třeba nad terasou, či nad pergolou. Horká léta si prostě žádají ochranu před sluncem.

Číst dál...

Jak se zbavit UV záření? Využijte markýzy

5.2.2018

Venkovní stínění je velice důležité. V případě rodinného domu se rozhodně vyplatí jeho pořízení. Ukážeme vám, jak a proč může markýza efektivně sloužit.

Číst dál...

Stín zajistí markýzy i rolovací stěny

přístřešek

28.12.2017

Mít ve své zahradě dostatek stínu je velice důležité. Nikdo nechce trpět všetečnými slunečními paprsky. Každý by měl rád útočiště, kde bude před UV paprsky krytý, to zejména v posledních letech, kdy letní období bývá opravdu velice horké. Jak ale můžete stínit terasy, pergoly, zimní zahrady a jiné objekty?

Číst dál...

I pod pergolou nebo v zimní zahradě potřebujete stín

29.11.2017

Když stavíte různé objekty u domu nebo v zahradě, potřebujete zde zachovat stín. Sluníčko a jeho paprsky jsou sice velice příjemné, ale jeho paprsky samozřejmě umí být také docela dost nebezpečné. UV záření může být až tak nebezpečné, že způsobí rakovinu kůže. Proto je důležité se paprskům vystavovat jenom omezeně a chránit se.

Číst dál...

Potřebujete stínění? Zkuste žaluzie nebo markýzy

zimní zahrada

30.10.2017

I ti nejzavilejší milovníci sluníčka někdy ocení stín. Je to tak. Bez slunce se sice neobejdeme, právě slunné, krásné světlé dny nám působí dobrou náladu, ale situace je i taková, že všeho moc škodí. Jakmile nastanou horké letní dny, i velcí milovníci sluníčka najednou zatouží po tom, schovat se do stínu.

Číst dál...

Přemýšlejte i o praktických věcech, především o stínění

12.10.2017

Pořídili jste si pergolu, která se skládá jenom ze samotné konstrukce, ať už dřevěné či kovové. Učarovala vám romantika, jak se po ní budou pnout různé rostliny a vy si vytvoříte krásný koutek pro odpolední či podvečerní posezení u kávičky. Jaksi jste ale nedomysleli praktické otázky. Podobně jste si vybudovali zimní zahradu a ani tady nedomysleli, že do ní pere sluníčko. Co teď?

Číst dál...

Nepotřebujeme jenom slunce, ale také stín

23.9.2017

Všeho moc škodí, to platí o mnoha věcech a sluneční záření není výjimkou. Přemíra slunečního záření je škodlivá, to je už lékařsky dokázané, a proto bychom se tím měli řídit. Škodlivé paprsky tvoří rizikový faktor při vzniku rakoviny kůže. Samozřejmě to neznamená, že máme před sluníčkem utíkat. Neměli bychom to ale přehánět a měli bychom využívat účinné stínění.

 

Číst dál...

Obtěžují vás všetečné sluneční paprsky? Vyberte si kvalitní stínění

7.9.2017
Sluníčko je velice příjemným společníkem. Vždyť jeho zásluhou se v nás probouzí život. Díky jeho paprskům si dokážeme vyrobit vitamín D, který nezbytně potřebujeme. Na druhou stranu, když se teploměr už několikátý den za sebou šplhá nad třicítku, není to nic příjemného. V takovou chvíli většina lidí netouží po ničem jiném než po stínu.

Číst dál...

Zahradní pergola je ideální místo pro popínavé rostliny

16.8.2017
 
Zahradní pergoly jsou dnes chápány spíše jako praktické přístřešky, ke kterým patří zejména zahradní nábytek a mají plnit funkci jakéhosi společenského a odpočinkového koutku. V tradičním pojetí jsou však pergoly určeny zejména jako opory pro popínavé rostliny. 
 

Číst dál...

Jaké jsou výhody pergol z lepeného dřeva?

8.7.2017

Lepené lamelové dřevo je moderní materiál – známý také pod zkratkami LLD nebo BHS – se skvělými vlastnostmi, ideálními pro stavbu zahradních přístřešků, ale také mostů, lávek, rozměrných halových konstrukcí, jízdáren a sportovních hal, atypických stavebních prvků a podobně. 
 

Číst dál...

Jaké jsou základní typy markýz?

2.8.2017

Potřebujete zastínit balkón, terasu, okna, zahradní pergolu nebo jiný prostor před nemilosrdným žárem letních slunečních paprsků? Ideálním řešením může být textilní markýza. Jak se však v množství různých variant zorientovat? Přinášíme vám krátký přehled nejdůležitějších typů.
 

Číst dál...

Kloubové, nebo kazetové markýzy – které jsou lepší?

25.7.2017
 
Markýzy představují velice žádanou a oblíbenou formu stínění. Používají se v restauračních zahrádkách, na terasách, verandách, v zahradních pergolách, pro stínění balkónů, zimních zahrad a v mnoha dalších případech. Markýz však existuje celá řada typů. My se podíváme na dvě velmi populární varianty. 

Číst dál...

Jak ochránit zahradní altán či pergolu před větrem?

19.7.2017
 
Ne každý má možnost vybrat si na pozemku pro stavbu zahradního altánu místo, které bude dokonale chráněno před větrem. Průvan při poklidném posezení, obědvání nebo práci v altánu však může být opravdu velice nepříjemnou záležitostí. Je však řada způsobů jak úderům větru zamezit.
 

Číst dál...

Čím vybavit zahradní pergolu nebo altán?

13.7.2017
 
Je škoda, aby zahradní přístřešek zůstával nedostatečně využitý a nedotažený. Do dokonalí zahradní pergoly (či altánu) patří přece také patřičné vybavení. Pokud vaše vlastní fantazie selhává, můžete se inspirovat zde.
 

Číst dál...

Jaké jsou výhody a nevýhody kazetových markýz?

6.7.2017
 
Léto je již v plném proudu a zdaleka ne každému dělají tropické teploty a pobyt na přímém slunci dobře. Většina lidí bude souhlasit, že je v těchto dnech nejlépe na čerstvém vzduchu a hlavně ve stínu. 
 

Číst dál...

Jak využít samostatně stojící markýzy?

29.6.2017
 
Samostatně stojící markýzy mají jednu velkou výhodu. Lze je použít kdekoliv, navíc vypadají velmi elegantně a i obyčejné posezení pozvednou na luxusní úroveň. 
 

Číst dál...

Jak zastřešit moderní zahradní pergolu?

22.6.2017
 
Pergoly patří k nejoblíbenějším zahradním stavbám a mohou mít velké množství podob. Většina lidí si představí pergolu ke zdi domu, ale může se jednat také o volně stojící loubí pro popínavé rostliny nebo jen lehkou konstrukci plnící účel brány či průchodu.
 

Číst dál...

Chraňte se před nemilosrdným sluncem vhodným stíněním

21.6.2017
 
Rok za rokem jsou léta u nás teplejší a delší a postupně se jejich intenzitou přibližujeme zemím evropského středomoří. Podle toho se i mění náš způsob ochrany před počasím. 

Číst dál...

Tmavá nebo světlá markýza

20.6.2017
 
Existuje několik typů provedení markýz, které je možno vidět. V tomto ohledu mají lidé asi ten nejsložitější úkol a to vybrat vhodné barevné provedení. 
 

Číst dál...

Materiály na markýzy

 
19.6.2017
 
Stínící technikou, která se hojně užívá ve venkovním prostředí je především markýza, respektive markýzy. Je to i díky tomu, že potah markýzy může být z několika různých materiálů i provedení barevného, či vzorů. Takže nabídka je skutečně široká a pestrá. 
 

Číst dál...

Jaká markýza se hodí na zahrádku restaurace

16.6.2017
 
V období jara, léta a začátku podzimu jsou v oblibě zahrádky u restaurací, hospod a podobných zařízení, kde se dá posedět a vychutnat si dobré jídlo i pití. Jenže zážitek je hned méně příjemný, pokud do očí ostře svítí sluneční paprsky, nebo hrozí, že poletující ptactvo upustí nežádoucí zboží právě na zmíněné hosty. 
 

Číst dál...

Jaká markýza se hodí na terasu

15.6.2017
 
Populární venkovní stínicí technikou je markýza, což není překvapující při představě, kolik druhů markýz a také typy existují. Markýzy jsou populární pro svoji flexibilitu i možnosti, které nabízí. Na terasy u domů je to tak nejlepší způsob zastínění, které existuje. 
 

Číst dál...

Jaká se využívá stínicí technika v exteriéru

Venkovní prostory je vhodné vybavit potřebnou stínicí technikou. Může se to zdát přehnané, zbytečné, ale v létě, kdy sluneční paprsky jsou ostré, až nepříjemné, je tato možnost dokonalým spojením.
 

Číst dál...

Jakou stínicí techniku zvolit na terasu

13.6.2017

Na výběr ze stínicí techniky pro terasy u domů či bytů je mnoho důležité je vědět, co očekávat a jak se s kterou technikou zachází. To pak o samotném výběru snadno rozhodne. 
 

Číst dál...

Jaká se využívá stínicí technika u venkovních prostor

12.6.2017

 
Venkovní prostory je vhodné vybavit potřebnou stínicí technikou. Může se to zdát přehnané, zbytečné, ale v létě, kdy sluneční paprsky jsou ostré, až nepříjemné, je tato možnost dokonalým spojením.
 

Číst dál...

Jak využít rolovací stěny

24.5.2017
 
Zkazit pobyt na terase může snad jen déšť a vítr, který nedovoluje klidné posezení. Zvláště těm s dlouhými vlasy a posezením s plným stolem občerstvení. K tomu, aby se takovým nepříjemnostem dala zabránit, jsou rolovací stěny
 

Číst dál...

Rolovací stěny vyřeší mnohé potíže

23.5.2017
 
Terasa může být místem pro příjemné posezení, ale pokud se zvedení vítr a začne poněkud omezovat příjemnost okamžiku, rozhodně se celá atmosféra pobytu rázem změní. To však může vyřešit rolovací stěna.
 

Číst dál...

Venkovní stínicí technika

22.5.2017
 
Pro stínění je možno užít různé techniky, jakou trh nabízí. Je možno vybírat z variant levnějších, ale také těch účinnějších. Záleží na tom, komu co vyhovuje.
 

Číst dál...

Stínicí technika na současném trhu

19.5.2017

Pojem stínicí technika je dost obsáhlý. Stínicí technika není je žaluzie nebo rolety. Dělí se na venkovní a vnitřní a pak také na mnoho jiných rozdělení, dle druhu, funkčnosti a tak dále. Která je však nejoblíbenější?
 

Číst dál...

Stínění na balkon – ano nebo ne?

18.5.2017
 
V současné době je možno si zvolit stínění podle potřeby. Na trhu je značné množství různého provedení a tak je možno i volit přesně takové varianty, které jsou vhodné pro danou lokalitu. Lidé také řeší, zda je vhodné zakomponovat stínění na balkon. 

Číst dál...

Stínicí technika moderní doby

17.5.2017
 
Markýzy jsou velice často užívány v oblastech přímořských, respektive u Středomoří, neboť zde je po většinu času ostré sluneční záření a tak je potřebou obyvatel uchýlit se do stínu. 
 

Číst dál...

Čím zastínit terasu u domu

16.5.2017

Venkovní prostředí u domu se stále více užíváno a navštěvováno. Od jara do podzimu lidé grilují, pořádají posezení s přáteli, ale i rodinné oslavy. Případně jen tak relaxují a odpočívají, užívají volné chvíle. Proto je potřeba se na zahradu tímto směrem zaměřit.

Číst dál...

Který typ markýzy zvolit

15.5.2017

Hotové stínění a stínicí technika na současném trhu nabízí širokou paletu možností. Vhodné a oblíbení řešení jsou markýzy, především i proto, že je jich na trhu ohromné množství. 
 

Číst dál...

Co vše umožňují markýzy?

11.5.2017

Jednou z nejčastějších variant provedení stínění, jsou markýzy. Důvodem je především to, že je jich na trhu ohromné množství, proto se také často užívají. Markýzy jsou oblíbenou stínicí technikou
 

Číst dál...

Markýzy jako ideální řešení pro terasu

 
10.5.2017
 
Markýzy mají tu obrovskou výhodu, že jsou obvykle schopné reagovat rychle na aktuální požadavky a potřeby. Jedná se zejména o potřebu stínění, nebo zastřešení, podle situování markýzy. Často je to jeden společný požadavek. 
 

Číst dál...

Užitek markýz

9.5.2017
 
Stínicí technikou, která se dá užívat obecně téměř všude, jsou markýzy. Důvodem proč tomu tak je, je především fakt, že existuje několik typů markýz, které se užívají, takže i celkově užitek je velký.

Číst dál...

Samostatně stojící markýzy

5.5.2017

 
Technikou, která se dá užít snad všude a mít tak dokonalé stínění, jsou samostatně stojící markýzy. Ty mají pevnou konstrukci, která je montovaná, většinou na sezonu a dle toho se také užívá. 
 

Číst dál...

Jaký druh markýz je nejoblíbenější

4.5.2017
 
Markýzy jsou velice populární stínicí technikou, která je na našem trhu hodně oblíbená a její popularita také prudce stoupá. Vliv na to má účelnost a také množství nabízených možností. 

Číst dál...

Jaký typ markýzy zvolit?

 
3.5.2017
 
Moderní doba vyžaduje perfektní komfort při jakékoli činnosti. Dnes jsou možnosti neomezené a pro všechno snad existuje produkt. Zvláště pak stínicí technika je na trhu dost obsáhlá.

Číst dál...

Kdy si vybrat markýzu

2.5.2017

Pokud je nasnadě výběr stínicí techniky, je možnou variantou markýza. Ta je obecně velice populární v tomto oboru pro svůj vzhled, provedení i účinnost. Markýzy jsou velice oblíbené. 
 

Číst dál...

Markýzy jako dokonalá stínicí technika

28.4.2017
 
Pro stínění terasy i vnitřních prostor je skvělou technikou markýza, protože dokáže elegantně a plně zastínit právě dané prostory. Markýzy jsou oblíbené pro svoji účelnost.
 

Číst dál...

Teleskopické markýzy a jejich výhody

27.4.2017

Markýzy jsou hodně populární jak pro soukromé účely, tak pro veřejná místa, restaurace, kavárny či cukrárny a jiné. Lidé si uvědomují, jak je taková markýza skvělým prvkem pro stínění. 
 

Číst dál...

Kazetové markýzy a jejich výhody

26.4.2017
 
Je naprosto běžné, že dnes se montují na balkóny, terasy a místa u domů markýzy, které jsou perfektní stínicí technikou. Uzpůsobí se akutním potřebám a to poměrně snadným ovládáním. 
 

Číst dál...

Kam na zahradu umístit pergolu

25.4.2017

Není žádným překvapením, že pergoly jsou populární zahradní stavbou. Je to dáno jejich vzhledem a možným využitím. Dají se doplňovat o prvky, které je ozvláštní a dopomůže pro maximální užitek. 
 

Číst dál...

Čím se dá doplnit pergola

24.4.2017

Pergoly na zahradě jsou známé konstrukce, určené ke zvelebení zahrady, pro pnoucí rostliny a posezení. Nicméně v současné době slouží pergola často i k jiným účelům, jako jsou posezení, zastínění. 
 

Číst dál...

Proč si zvolit markýzu jako stínicí prvek

21.4.2017
 
Vhodnou stínicí technikou, která má také řadu jiných výhod je bezesporu markýza. Díky tomu, že existuje ohromné množství typů i provedení markýz, jsou hodně často vyhledávané. 
 

Číst dál...

Markýzy jako vhodná stinicí technika

20.4.2017

Jednou z nejčastěji užívaných stínicích technik je markýza, která se dá užít na mnoha místech a z mnoha různých důvodů. Proto jsou markýzy také tak populární. Jsou totiž dost mnohostranné. 
 

Číst dál...

Kde všude může být umístněná markýza

19.4.2017

Markýzy jsou oblíbenou stínicí technikou a používají se snad všude. U nás zatím standardně na terasách a balkonech, ale časem se také budou užívat i jako v zemích u Středního moře, kde jsou prakticky součástí snad každého domu, každé výlohy prodejny.

Číst dál...

Výhody markýz

18.4.2017
 
Populární stínicí technikou na současném trhu jsou markýzy, které jsou pro svoje širokosáhlé a především flexibilní využití velice často montovány. Dají se srolovat anebo zcela roztáhnout. Nabízí to tak variabilitu užití.
 

Číst dál...

Markýzy mají mnoho funkcí

12.4.2017
 
Stínicí technika je v dnešní době na vysoké úrovni. Existuje množství variant, které lze volit pro daný objekt tak, že si je možno zvolit přímo takovou markýzu, podle svých potřeb a přání. 
 

Číst dál...

Zastínění pergol je dnes běžné

11.4.2017
 
Běžnou záležitostí je v dnešní době trávit volný čas na čerstvém vzduchu, odpočívat ve venkovním prostředí. Proto také mnoho lidí má u svých domů terasy, zastřešené pergoly a ty navíc i doplněné vhodným zastíněním. 
 

Číst dál...

Jakým způsobem se dá zastínit pergola

10.4.2017
 
Stínění je potřební vybavení moderních domů i bytů. Dnes nestačí pouze jednoduché závěsy, žaluzie, rolety a další prvky se aplikují často a běžně. Moderní domy bez dobrého zastínění snad ani neexistují. 
 

Číst dál...

Nejlevnější zahradní pergoly

Popularita pergol na zahradu roste. To má jistý dopad i na potřebu lidí, aplikovat tuto konstrukci i na svoji zahradu či terasu. Jenže současně se jedná i o potřebu ušetřit i nějaké peníze. 
 

Číst dál...

Jakou pergolu na zahradu zvolit?

6.4.2017
 
Oblíbenost pergol v poslední době prudce roste. Proto existuje i mnoho prototypů pergol, které se dají na zahradu umístit, proto také lidé volí vhodné alternativy pro své obydlí. Nejčastěji však jsou však v moderní době vidět pergoly a přístřešky ke zdi domu. 
 

Číst dál...

Co je a co není pergola

5.4.2017
 
V poslední době si lidé obecně oblíbili pergoly na zahrady, ale i terasy k domům. Obecně je podobných možností několik, a občas se plete to, co je a co není pergola.
 

Číst dál...

Markýza jako vhodný přístřešek nad dveře

4.4.2017
 
Markýzy patří do stínicí techniky oblíbené zejména proto, že existuje množství provedení v opravdu nepřeberném množství a tak si může s přehledem vybrat i dost náročný zákazník.
 

Číst dál...

Co umí kloubové a teleskopické markýzy

4.4.2017
 
Moderní stínící technika je skutečně obsáhlá. Vyznat se v tomto rozmanitém světě není pro úplného laika snadné. Ale pár důležitých informací je zapotřebí zjistit. Například to, jak fungují kloubové a teleskopické markýzy.
 

Číst dál...

Výhody a užití kazetových markýz

 
Moderní a uživatelský oblíbené jsou obecně kazetové markýzy, které mají řadu výhod a především mají oproti jiným typům delší životnost. 
 

Číst dál...

Co umí a kam se umisťují samostatně stojící markýzy

 
Nejsou tak časté pro zahrady domů, ale pro turistická letoviska, zahrádky restaurací a podobné podniky jsou oblíbení. Samostatně stojící markýzy nahrazují klasické slunečníky v lepší kvalitě. 
 

Číst dál...

Výhody a užití sklopných markýz

 
Pro okna, výlohy a prodejny na náměstí velkých měst jsou vhodnou volbou sklopné markýzy. Ty se dávají instalovat na místa, kde mají být opěrnou stínicí technikou spíše pro interiéry. 
 

Číst dál...

Výhody a užití svislých markýz

 
Laicky jsou považovány za venkovní rolety, přičemž je ale mezi dvěma mírný rozdíl. Svislé markýzy však ve své podstatě vypadají totožně, jako právě klasické venkovní rolety. 
 

Číst dál...

Stínění zimních zahrad

 
Majitelé zimních zahrad dobře znají, jak může být nepříjemný pobyt na tomto prostoru, pokud je slunné a horké léto. Každopádně je dobré, že existují možnosti, jak teplotu v zimní zahradě eliminovat.
 

Číst dál...

Moderní pergoly jsou zastíněné

 
Klasická pergola je vlastně konstrukce z trámů, která obvykle sousedí s domem, je umístěná na terase při vstupu do domu. Moderní doba však diktuje zastřešení těchto pergol, aby se tak daly využívat prakticky celoročně, či případně po delší čas. 
 

Číst dál...

Teleskopické markýzy jako alternativa pro malé balkóny

 
Markýzy jsou nejčastěji umisťovány nad terasy a vetší prostory. Nicméně to neznamená, že i klasické panelákové balkony musí být bez markýzy. Existují typy, které jsou přímo určené pro menší prostory.
 

Číst dál...

Zastřešení bazénů a jaké zvolit

 
Bazén na zahradě u domu se dá využívat i celoročně, pokud má správné zastřešení a svolené vhodné příslušenství k bazénům.
 

Číst dál...

Druhy slunečníků

Mezi stínicí zahradní techniku patří i populární slunečníky. Díky moderní době je možno využívat slunečník dle libosti a vybírat podle vzhledu.
 

Číst dál...

Jaké jsou vlastnosti rolovacích stěn zimních zahrad

Zimní zahrady jsou místem skvělého posezení ve dnech jarních. Pokud ale sluneční paprsky udeří a léto je ve svém vrcholu, pak prosklené místo zimní zahrady je prostředím neúnosným. Jak vyřešit prekérní situaci? Možnosti jsou.
 

Číst dál...

Příslušenství k zahradním slunečníkům

Pořízení slunečníku na zahradu není pouze o výběru barvy a tvaru. Zapotřebí je nutné vybrat i vhodné příslušenství, jako je podstavec a další. 
 

Číst dál...

Druhy stínicí techniky

 
Nejen jako ochrana před pronikáním slunečních paprsků, ale i stínicí prvek pro uchránění soukromí před pohledy náhodných kolemjdoucích. K tomu slouží stínící technika. 
 

Číst dál...

Jaké výhody mají rolety

 
Vybrat správnou stínicí techniku může být dost složité. Na trhu existuje řada možností. Přece jen ale rolety mají své výhody.
 

Číst dál...

Jaké jsou druhy markýz?

Vybrat správnou markýzu může být náročné, jestliže se předem dostatečně nezjistí, jaké druhy markýz jsou na trhu a jaké má tedy zájemce možnosti. 
 

Číst dál...

Jaký altán na zahradu vybrat

 
Zahradní altány dnes nejsou jen dřevěné stavby s půdorysem šestiúhelníku, ale i moderní, kovové stavby, nebo mobilní zařízení, které se dá snadno složit a uskladnit. Je tak z čeho vybírat.
 

Číst dál...

Plachtové altány a party stany

 
Levnější variantou zahradní stavby jsou jednoduché plachtové altány, případně party stany, založené na stejném principu užití i stavby. Nehodí se však na dlouhodobé užívání. 
 

Číst dál...

Stavba vlastní garáže

 
Postavit si vlastní garáž se může zdát jako úkol poměrně snadný. Než se však s nadšením jedinec vrhne do práce, musí znát dost důležité pojmy a především vše, co k tak zdánlivě jednoduchému úkonu bude zapotřebí. 
 

Číst dál...

Zastínění pergoly přinese mnohé využití

 
Pergola je úžasné místo v letním parnu, nicméně při změně počasí toto klidné místo na čerstvém vzduchu je zbytečně nevyužíváno. To je možno rázem změnit zastíněním pergoly
 

Číst dál...

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email.
Telefonní číslo
Neplatný vstup
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy.
Potvrďte:
Potvrďte, že nejste robot.

| Pergoly | Přístřešky | Zastřešení | Altány | Levné garáže | Vchodové stříšky | Dřevníky | Zimní zahrady | Zahradní domky | Skleníky a fóliovníky


2013 © Copyright Hotovedomy s.r.o.  l Zásady ochrany osobních údajů © l Ochranné známky One Trade® l Obecně smluvní podmínky l HOBBYTEC.CZ